Välkommen till Samtalsjouren! Vi är ett av Sveriges största nätverk för samtalsterapeuter och hälsocoacher. Nu när det är så svåra tider och många behöver stödjande samtal arbetar vi helt ideellt. Vi behärskar flera olika språk inklusive teckenspråk och använder Skype, Messenger m fl digitala plattformar. Du finner oss i listan nedan. 

Här är vi!

AB
Angela Bohlin  

070-6877750
info@tanketillhandling.se
Språk: Svenska

KH
Kia Helles

070-8183611
kia@kiahelles.se
Språk: Svenska, engelska,finska

AL
Anna De Limoné

070-9244190
johan.annadelimone@gmail.com
Språk: Svenska, spanska

AH
Anna-Karin Hjerpe

076-1083716
akhjerpe@hotmail.com
Språk: Svenska

TM
Theresia Malm

076-0177985
theresiamalm@outlook.com
Språk: Svenska

SM
Sebastian Matar

076-3908258
sebastian.matar@gmail.com
Språk: Svenska

AB
Åsa Jonsson

073-3853572
asa.x.jonsson@bredband.net
Språk: Svenska

KK
Kim Karlsson

073-4260340
kimreitan.karlsson@gmail.com
Språk: Svenska

MH
Malin Henriksson

073-6509550
malin.ohlqvist@gmail.com
Språk: Svenska

AF
Anna Forsberg

070-2025957
anna.l.forsberg@gmail.com
Språk: Svenska, engelska

LE
Lotta Eklund

070-6314994
lotta_eken@hotmail.se 
Språk: Svenska

MM
Mona Morin

070-3250545
mona.morin@telia.com
Språk: Svenska

KL
Kristin Lindegren

070-4417850
kristin@vardagssund.se
Språk: Svenska

AH
Annelie Hanebring

070-7250297
anneliehelhetochhalsa@gmail.com
Språk: Svenska, engelska

CL
Carolina Juntti Lundqvist

070-6899234
carjunlun68@gmail.com
Språk: Svenska, engelska

MJ
Malin Johansson

073-6817545
malin@gladaskoldpaddan.se
Språk: Svenska, tyska, engelska

LE
Linda Ek

073-5410800
linda@elitsamtalsterapi.se
Språk: Svenska

SE
Shala Ers

073-7230304
schala_sweden@hotmail.com
Språk: Svenska, engelska, turkiska

JL
Johannes Lindgren

073-8765923
lindgrenjohannes@gmail.com
Språk: Svenska, engelska

CW
Carola Wallstén

070-2920284
carola.wallsten@hotmail.com
Språk: Svenska, engelska

CR
Cecilia Ranvide

070-6208171
offroad.fam@hotmail.com
Språk: Svenska

SL
Sofie Lödahl


solodahl@gmail.com
Språk: Svenska

IP
Ingela Pettersson

070-5218411
ingelacatarina@hotmail.com
Språk: Svenska

SW
Solweig Westergård

070-4779652
solan1976@hotmail.com
Språk: Svenska, engelska

EK
Else-Marie Kier

073-4384296
e.kier@hotmail.com
Språk: Svenska, teckenspråk

AL
Ann-Charlotte Larsson

079-3313575
lotlar@gmail.com
Språk: Svenska

ÅH
Åsa Isaksson Hedlund


asa.isakssonhedlund@gmail.com 
Språk: Svenska

SL
Sabina Liz

070-0422383
sabina-liz@hotmail.com
Språk: Svenska, engelska, franska

AP
Anna Persson

073-9374654
anna.kristina.persson@outlook.com
Språk: Svenska, teckenspråk

NS
Noomi Sundström

08-585 77 888
noomi@etthallbartliv.nu
Språk: Svenska, engelska

ML
Marianne Lundgren


mittjagsamtal@hotmail.com
Språk: Svenska

PJ
Patric Jakobsson

070-2477595
patric.jakobsson@telia.com
Språk: Svenska

PT
Pernilla Thernström

070-6914505
pillan_007@hotmail.com
Språk: Svenska, engelska

AS
Anna Sjöblom

073-5718435
aalmerby@yahoo.se
Språk: Svenska, engelska

SI
Sandra Imhäuser

073-5280048
sandra_22okt@hotmail.com
Språk: Svenska, engelska

MH
Marina Heiman

070-5874835
marina.heiman@icloud.com
Språk: Svenska

SI
Shahrzad Irani

070-3420604
shsh1964@hotmail.com
Språk: Svenska, engelska, persiska

KB
Karin Becker

070-2263494
karinb@telia.com
Språk: Svenska

IS
Inger L Santesson 

070-340 40 09
info@gruvfruns.se
Språk: Svenska

CM
Corina Machuca 

073-6809016  
corinacmachuca@gmail.com
Språk: Svenska, spanska

SL
Siv Lindén

070-2086143
siv.linden@helasverige.se
Språk: Svenska

ÅV
Åsa Vallneus


info@vallneussamtalsterapi.se
Språk: Svenska

JN
Jularat Ngakhotchasan

         
jularatpn@gmail.com
Språk: Svenska, thailändska

ER
Emma Redzhebova

070-9688460
em_rr44@yahoo.com
Språk: Svenska

GS
Gunilla Shein

070-709203068
gunillashein@gmail.com
Språk: Svenska, engelska

YM
Yvette Malm


yvettemalm@hotmail.com
Språk: Svenska

NL
Nina Larsson


ninacarinasofia@hotmail.com
Språk: Svenska

JP
Judith Pal-Gabor

076-455040041
onlinesamtalsterapi@gmail.com
Språk: Svenska

JR
Jannice Rådahl

070-7891202
jannice.r@hotmail.com
Språk: Svenska, engelska, teckenspråk (sv + IS)

CU
Christine Ulsrød

070-9456725
christine.ulsrod@icloud.com
Språk: Svenska, engelska

MJ
Marie Jensen


mariejensen13@hotmail.com
Språk: Svenska

HA
Hans Ask

076-455040041
onlinesamtalsterapi@gmail.com
Språk: Svenska

CG
Carolina Gradin

073-0330795
gradinarn@hotmail.com
Språk: Svenska

NL
Natasha Löfgren

073-9586912
lofgrenssamtalsterapi@outlook.com
Språk: Svenska, spanska, engelska, finska

HE
Helena Edman

073-3633233
levandevardag@gmail.com
Språk: Svenska

MS
Maria Strand

070-660 77 60
strandmaria2@gmail.com
Språk: Svenska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samtalsjouren består av personer som läst, eller läser, en terapeutisk distansutbildning på e-Universitetet.  

© Copyright Samtalsjouren